::: GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ :::

::: Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy :::
Starosty Brodnickiego i Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy

::: Nabór stypendystów na rok szkolny 2021/2022 do projektu pn. „Prymus Pomorza i Kujaw” :::

::: Szczepienia dla uczniów w wieku 12-18 lat :::

::: Instrukcja logowania - dotycząca kont uczniów na "Google Classroom" :::
OBIADY W SZKOLE
Zamówienia można składać pod numerem 508 069 737. Tygodniowe menu jest dostępne w bufecie szkolnym i na stronie FB Bufet Szkolny SP4 Brodnica
NOSZENIE MASECZEK W SZKOLE
Zgodnie z przyjętymi procedurami, uczniowie są zobowiązani do noszenia maseczek w częściach wspólnych szkoły, natomiast podczas obecności na lekcjach, czy na przerwach na powietrzu, nie ma takiego wymogu.

"Akademia Zdrowej Prawdy", czyli profilaktyka uzależnień (klasy IV-VI, listopad 2016)

We wtorek, 8 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pod nazwą "Akademia Zdrowej Prawdy" o charakterze profilaktycznym, w których wzięli uczniowie z klas IV-VI. Spotkanie poprowadził pan Andrzej Piasecki, który poruszył tematykę alkoholu, narkotyków, dopalaczy i papierosów.

Ideą warsztatów było to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, sprawdził własne możliwości, kiedy jest pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. W ten sposób obalany był mit, który funkcjonuje wśród młodych ludzi, iż nawet mała ilość alkoholu "nie szkodzi".

Warsztaty składały się z następujących modułów:

1. jazda kładem oraz spacer pomiędzy pachołkami w specjalnych goglach, które ukazywały rzeczywistość po spożyciu alkoholu - każdy uczeń mógł sprawdzić swoje możliwości manualne, wzrokowe, koncentrację, skupienie uwagi, czy szybkości działania, w tak skrajnych sytuacjach, które pojawiają się w życiu,
  2. cyfrowy symulator jazdy samochodem pod wpływem alkoholu - poprzez najnowszą technologię pokazano młodym ludziom, iż nawet wyszkolony gracz, spędzający wiele godzin na doskonaleniu możliwości zręcznościowo-manualnych, jest całkowicie bezradny, kiedy zasiada za kierownicą samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Podsumowując, było to pewnie jedno z lepszych przedsięwzięć z zakresu profilaktyki. Młodzi ludzie poprzez założenie alkogogli, bez udziału osób trzecich, mogli doświadczyć jaki wpływ wywiera alkohol na postrzeganie otoczenia, jak zniekształca widzenie i wytrąca z równowagi. Usłyszeli też prawdziwą historię o tym, jak to "jazda na podwójnym gazie" zniszczyła życie wielu osób i do jakich spustoszeń w organizmie prowadzi stosowanie używek.

Podczas spotkania zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy i spożywanie alkoholu. Prowadzący z wielkim zaangażowaniem, wiedzą popartą doświadczeniem, przekonywał młodych ludzi o tym, że ich życie jest bezcenne i dlatego muszą być ostrożni, by go nie zniszczyć poprzez stosowanie środków odurzających.