INFORMACJE !
Wychodząc na przeciw potrzebom, organizujemy pod koniec każdego półrocza dyżur nauczycieli dla rodziców w następujących terminach: 9 stycznia i 21 maja 2020 roku, w godzinach 16:00-18:00.

Kliknij i przeczytaj, co robimy z Twoimi składkami na Radę Rodziców.

Światowy Dzień Sybiraka (wrzesień 2017)

17 września 2017 roku w Brodnicy był obchodzony Światowy Dzień Sybiraka. W uroczystościach, zorganizowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Karbowskiej, wzięła udział delegacja uczniów klas VII z naszej szkoły. W skład delegacji weszli członkowie Koła Historycznego i Koła Przyjaciół Książki wraz z opiekunkami - panią Zytą Nagórską i panią Aleksandrą Lechowicz.
Udział w obchodach święta był kontynuacją nawiązanej wcześniej współpracy z prezesem Koła Sybiraków - panem Jarosławem Michałowskim.

Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów przy Obelisku Zesłańców Sybiru. Zwiedzili także Izbę Pamięci, w której obejrzeli eksponaty związane ze wstrząsającymi wydarzeniami, których bohaterami byli brodniczanie.
Dodatkowo uczniowie zostali zaproszeni do auli szkoły, gdzie podziwiali część artystyczną związana tematycznie ze Świętem Sybiraków. Jednym słowem była to niezwykła lekcja historii, która pozostanie na długo w ich pamięci.