INFORMACJE !
Wychodząc na przeciw potrzebom, organizujemy pod koniec każdego półrocza dyżur nauczycieli dla rodziców w następujących terminach: 9 stycznia i 21 maja 2020 roku, w godzinach 16:00-18:00.

Kliknij i przeczytaj, co robimy z Twoimi składkami na Radę Rodziców.

Spotkanie Koła Historycznego z brodnickim Sybirakiem (kwiecień 2017)

Dnia 12 kwietnia 2017 roku z naszymi szóstoklasistami z Koła Historycznego prowadzonego przez panią Zytę Nagórską, spotkał się pan Jarosław Michałowski - jeden z przedstawicieli zesłańców w głąb ówczesnego Związku Radzieckiego, tzw. sybirak, który aktualnie jest prezesem Koła Sybiraków w Brodnicy.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze, gdzie nasz bohater opowiadał o swoim życiu na dalekiej Syberii. Jak mówił pan Jarosław, nie były to lekkie czasy, zwłaszcza że nikt w te dalekie strony nie wybierał się z własnej woli, tylko pod przymusem.

Na zakończenie spotkania wręczono panu Jarosławowi pamiątkowe podziękowanie, a nasza biblioteka otrzymała z rąk samego autora książkę pt. "Skazani bez wyroku - Wspomnienia brodnickich Sybiraków" z osobistą dedykacją.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tamtego spotkania...

FILM (1)   FILM (2)   FILM (3)