INFORMACJE !
Wychodząc na przeciw potrzebom, organizujemy pod koniec każdego półrocza dyżur nauczycieli dla rodziców w następujących terminach: 9 stycznia i 21 maja 2020 roku, w godzinach 16:00-18:00.

Kliknij i przeczytaj, co robimy z Twoimi składkami na Radę Rodziców.

Warsztaty fizyczne i chemiczne w Toruniu (październik 2019)

W dniu 24 października 2019 roku grupa uczniów z klas VII i VIII, pod opieką pani Agnieszki Wiśniewskiej i Ewy Stasiak, pojechała na wycieczkę do Torunia w ramach projektu edukacyjnego, a ściślej mówiąc - w nagrodę za wykonanie przyrządów fizycznych lub projektu domowej gaśnicy.
W pierwszej części wyprawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach fizycznych na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki. Były to warsztaty teoretyczno-pokazowe, na których dowiedzieli się o wielu ciekawych zjawiskach zachodzących na ziemi i w kosmosie. Poznali także nazwiska wielkich uczonych, ich osiągnięciach oraz mogli wziąć udział w doświadczeniach potwierdzających te zjawiska.
W drugiej części uczniowie brali udział w warsztatach chemicznych, które odbywały się w "Centrum Chemii w Małej Skali", także w Toruniu. Podczas tych warsztatów - w parach - wykonywali doświadczenia np. otrzymywania tlenu, wodoru, a także sprawdzali, jak zabarwiają się wskaźniki w różnych środowiskach. Wyniki tych doświadczeń zostały omówione przez osoby prowadzące warsztaty.