Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
im. 700-lecia Brodnicy w Brodnicy
ul. Nowa 34, 87-300 Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie)

VIII Międzyszkolny Konkurs Czytania Tekstów klas V i VI (marzec 2009)

Dnia 10 marca 2009 roku nasza szkoła zorganizowała VIII Międzyszkolny Konkurs Czytania Tekstów dla uczniów klas V i VI brodnickich podstawówek. Już po raz ósmy zorganizowały go pomysłodawczynie konkursu, pani polonistka - Aleksandra Lechowicz i pani logopeda - Justyna Kopeć.

W konkursie wzięło udział 18 najlepiej czytających uczniów, wyłonionych w czasie eliminacji szkolnych. Uczestnicy gimnastykowali swój język na trudnych do odczytania tekstach.

W pierwszej części konkursu uczestnicy czytali na czas jednakowy dla wszystkich tekst. W drugiej części uczniowie - pod opieką polonistów - przygotowywali się w wyznaczonych klasach do prezentacji odczytania wylosowanego wcześniej artykułu prasowego, który przedstawiali komisji. Przewodniczyła jej logopeda z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Brodnicy pani Hanna Królikowska, a pomagały jej koleżanki tej samej specjalności: pani Nela Rogalska oraz pani Martyna Tomella.

Obserwując zmagania oceniano poprawność artykulacyjną, dykcję, interpretację czytanych tekstów oraz kontakt z widownią w czasie czytania artykułu prasowego, a także zainteresowanie słuchających prezentowaną treścią.

Naszą szkołę reprezentowali: Daria Wiśniewska (6b), Maja Chwałek (6b), Michał Parafianowicz (6c), Krzysztof Mańszewski (5b) oraz Jakub Hiszpański (5a).
Wyniki konkursu
I miejsce - Daria Wiśniewska (6b) - Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce - Kamil Jankowski - Społeczna Szkoła Podstawowa
III miejsce - Marta Ochlak - Szkoła Podstawowa nr 2

WYRÓŻNIENIA
  • Dominika Kilkowska - Szkoła Podstawowa nr 7
  • Elwira Kolk - Szkoła Podstawowa nr 2
  • Wiktor Płoski - Szkoła Podstawowa nr 1
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora Szkoły.

ZDJĘcia

STATYSTYKA

0.png2.png4.png2.png8.png4.png1.png
Dzisiaj14
Wczoraj227
Ten miesiąc3646
2
TERAZ OBECNI

Wyszukiwarka