INFORMACJE !
Wychodząc na przeciw potrzebom, organizujemy pod koniec każdego półrocza dyżur nauczycieli dla rodziców w następujących terminach: 9 stycznia i 21 maja 2020 roku, w godzinach 16:00-18:00.

Kliknij i przeczytaj, co robimy z Twoimi składkami na Radę Rodziców.

I Międzyszkolny Konkurs Origami (SP nr 1, czerwiec 2009)

4 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się I edycja konkursu pt. "W świecie origami", w którym naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie: Beata Borkowska (oddział przedszkolny), Klaudia Pietrkiewicz (1b) i Piotr Filipski (1a).

Nasi przedstawiciele stworzyli pracę przedstawiającą zwierzęta Afryki i w swojej kategorii wiekowej zajęli I miejsce.

Ich zadaniem było stworzenie dzieła w technice origami, czyli sztuce tworzenia figurek z papieru.

Reguły nakazują składać papier bez nacinania i klejenia. Korzenie sztuki sięgają do starożytnych Chin, w których narodziła się ona wraz z wynalezieniem papieru.